Jdi na obsah Jdi na menu
 

Evobus Holyšov

Leden 2018 - říjen 2018 jsem prováděl kompletní geodetické práce pro f. Strabag pro výstavbu nové výrobní haly Evobus Holýšov, který spadá pod Mercedes. Areál se rozkládá na ploše cca 800m x 800m, takže jsem se po stavbě naštěstí mohl pohybovat autem. Výrobní hala se skládal ze dvou části. Jedna níže položená SO040 a větší část SO050. SO040 bude následně propojena se stávající halou SO020. V základové desce bylo mnoho kanálků, čerpacích jímek a výškových odskoků,což značeně komplikuje náročnost prací. Dále cca 4m sloupy jsem musel kontrolovat, zda jsou ve svislé poloze. Což samo o sobě problém není, pouze je problém na dělníky čekat, kdy už založí bednění atd. Na stropní desce jsem musel vytyčit (usadit ) plotny, na které se budou navařovat prefa sloupy. Celé patro bylo tedy prefabrikováné. Dále v horní úrovni tohoto patra jsem pro f. Promont vytyčil ocelovou lávku. Na každá sloup jsem vyznačil pozici kotevních otvorů.

Větší část výrobní haly SO050 obsahovála cca 200 sloupů. Bohužel tyto sloupy nebyly prefabrikované ale monolitická. Stavebník se obával toho , že sloupy by nebyly ve svislosti a rovněž tesaři to prakticky hodili na moji zodpovědnost. Tedy vždy před betonáží jsem musel vyjet plošinou až na horní hranu a následně zkontrolovat pozici ( tedy svislost). Rovněž jsem provedl kontrolu výšky h,h, plotny, na které následně bude přimontováná ocelová střecha.

Střechu montovala f. Promont, která požadovala vytyčení modulových os.

Dále jsem vytyčoval:

*kanalizaci deštovou/splaškovou pro f. Hanzlik.

*výkopové tvary pro f. Bevestav

* HTU pro f. APB Plzen

*plochy zhutění ploch pro f. Rton.

Stavba byla složitá i na dojiždění, jelikož cesta z Prahy zabrala cca 1,5 hodiny a tedy při této zakázkce jsem nemohl udělat třeba další výjezd. Za další jsem tuto stavbu nemohl ani popravdě nechtěl předat, jelikož bych musel řešit Evobus a ještě spoustu dalších zakázek. Dále jsem chtěl otestovat lidi v mém týmu, jestli dokáží zvýšit nasazení. To se rovněž nepovedlo. Tím pádem nastávali vyostřené situace s mojím zaměstnavatelem J. B, což zapřičinilo můj odchod z Azimutu. 

20180803_134942_x.jpg

 

 

 

 

 

20180804_171111x.jpg

 

 

 

 

 

20180917_082441_x.jpg

 

 

 

 

 

20180927_074043_x.jpg